Komunikacja w organizmie
Terapia EMOST CELL+ jest oparta na technologii bioregulacji BRT. Należy ona do działu medycyny informacyjnej ( biocybernetyki) opartej na przechwytywaniu i przetwarzaniu sygnałów z organizmu.
EMOST CELL+ robi to w taki sposób, aby organizm mógł wydobyć z siebie najlepszy i najbardziej korzystny dla niego sposób działania w otaczającym go środowisku.
EMOST CELL+ jest unikatową technologią, która potrafi za pomocą urządzeń LCC, Syncro oraz Space Harmonizer tak modulować własne sygnały organizmu, aby ten mógł maksymalnie zwiększyć swoje możliwości adaptacyjne, odczytać na nowo informacje z bibliotek genetycznych i wprowadzić odpowiednie zmiany wewnątrz komórek.
W ten sposób organizm może przywrócić komórkom ich pierwotny wzorzec co zazwyczaj skutkuje procesem silnie regeneracyjnym.
PROCESY KOMUNIKACYJNE W ORGANIZMIE – DLACZEGO EMOST CELL+ MA WYJĄTKOWĄ SKUTECZNOŚĆ?
Przeczytaj, jak odbywają się procesy komunikacyjne w organizmie, a zrozumiesz` dlaczego endogeniczna technologia BRT ma tak potężną moc!
Tak miele możliwości kryją nasze inteligentne biologicznie organizmy. Wystarczy udrożnić ścieżki komunikacyjne, a organizm sam znajdzie odpowiedni sposób na autonaprawę. Komórki wykrywają i odpowiadają na niezliczoną ilość wewnątrz- i zewnątrzkomórkowych sygnałów. Mechanizmy komunikacji komórek naszych organizmów wykazują ogromną złożoność. Komórki potrafią odbierać, selekcjonować, analizować i odpowiadać na sygnały ze środowiska oraz od innych komórek.PROCESY KOMUNIKACYJNE W ORGANIZMIE – DLACZEGO EMOST CELL+ MA WYJĄTKOWĄ SKUTECZNOŚĆ?
Przeczytaj, jak odbywają się procesy komunikacyjne w organizmie, a zrozumiesz` dlaczego endogeniczna technologia BRT ma tak potężną moc!
Tak miele możliwości kryją nasze inteligentne biologicznie organizmy. Wystarczy udrożnić ścieżki komunikacyjne, a organizm sam znajdzie odpowiedni sposób na autonaprawę. Komórki wykrywają i odpowiadają na niezliczoną ilość wewnątrz- i zewnątrzkomórkowych sygnałów. Mechanizmy komunikacji komórek naszych organizmów wykazują ogromną złożoność. Komórki potrafią odbierać, selekcjonować, analizować i odpowiadać na sygnały ze środowiska oraz od innych komórek.
Kanały komunikacji w organizmie:
* Rozbudowany układ nerwowy
* Połączenia elektryczne – gdzie impuls elektryczny często dociera do komórki dużo szybciej, niż za pośrednictwem biochemicznych połączeń neuronowych
* Komunikacja elektromagnetyczna ( biopole) – przenikające organizm wielopłaszczyznowo
Mechanizmy sygnalizacji międzykomórkowej
Sygnalizacja międzykomórkowa może wykorzystywać:
- przekaźniki pozakomórkowe – komórki wysyłają sygnał w formie cząsteczek przekaźnikowych, który komórka docelowa przekształca w reakcje biochemiczne;
- Połączenia szczelinowe – komunikacja między sąsiadującymi komórkami może przebiegać przez połączenia szczelinowe, które są kanałami pozwalającymi na wymianę metabolitów i cząsteczek sygnałowych między komórkami;
- interakcje komórka-komórka za pośrednictwem białek powierzchniowych – białko powierzchniowe jednej komórki łączy się specyficznie z komplementarnym białkiem na innej komórce. Przez powstanie tego kompleksu uaktywnia się wewnątrzkomórkowy szlak sygnałowy;
- sygnalizację elektryczną – przewodnictwo impulsów elektrycznych komórek nerwowych polega na zmianach w potencjale błonowym. Komórki nerwowe wykorzystują te zmiany do komunikacji z innymi komórkami przez synapsy. Sygnał elektryczny może tam być zamieniany na sygnał chemiczny.
- Częstotliwości elektromagnetyczne – Przemieszczanie się ładunków elektrycznych jest przyczyna ̨ powstawania pól elektromagnetycznych. Odnosi się to także do ruchu protonów wewnątrz biostruktur. Wewnątrz komórki protony i elektrony są powiązane funkcjonalnie. Elektromagnetyczna komunikacja wewnątrzkomórkowa może dokonywać się za pomocą tzw. harf wodorowych, bioplazmy, systemów Fröhlicha, złączom Josephsona, modyfikacjom wzbudzeń kolektywnych w biomembranach przez zewnętrzne pole elektryczne, przemieszczania się fal elektromagnetycznych wewnątrz mikrotubul (analogon światłowodów). Poza tym istnieje wiele innych istotnych aspektów elektromagnetycznej komunikacji między biosystemami np. kodowanie, zapamiętanie, odczytywanie, przetwarzanie informacji.
Sygnały mogą być przekazywane na duże odległości lub też przekazywać informacje lokalnie, między sąsiadującymi komórkami. Można wyróżnić różne rodzaje sygnalizacji międzykomórkowej ( hormonalną, paraktynową, neuronową, elektryczną, bezpośrednią).
TO PROCESY INFORMACYJNE W ORGANIZMIE FORMUŁUJĄ NATURĘ ŻYCIA.
Pokazuje to, jak bardzo ważnym systemem jest informacja w organizmie.
Organizm o tak rozbudowanym systemie komunikacji musi koordynować procesy, które w nim zachodzą uwzględniając warunki otoczenia. Sygnały komórkowe kontrolują wszystkie procesy już na wczesnym etapie rozwoju komórki i determinują jej przyszłą rolę oraz funkcje. Dotyczy to również powiązania między biologicznymi skutkami oddziaływań elektromagnetycznych a ilością i jakością przekazywanej informacji (a nie tylko ilością przekazywanej energii). Oddziaływania informacyjne dokonujące się przy udziale procesów elektromagnetycznych formułują naturę życia.
Zadzwoń do nas i umów się na konsultację lub wypełnij formularz kontaktowy: